New york voices & B-SIDE BAND
bandleader Josef Buchta
3. 11. 2014 20:00
Sono Centrum

Několikanásobní vítězové Grammy v kombinaci s nejvyhledávanějším českým big bandem. Koncert je spojený s křestem nové instrumentální desky B-SIDE BANDu. Jako speciální host vystoupí Vojtěch Dyk, který společně s New York Voices desku pokřtí. 

B-SIDE BAND

bandleader Josef Buchta

Začátky profesionálního brněnského big bandu B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty se datují rokem 2006. 18ti špičkovým hráčům se podařil překvapivý až téměř převratný vpád na českou hudební scénu. Jejich úspěchy provází mnoho premiér od znovuobnovení Jazzové mše a světové premiéry Brněnské suity legendárního „bromovce“ Jaromíra Hniličky přes fenomenální spojení s vyhledávaným a obdivovaným zpěvákem Vojtěchem Dykem až po unikátní projekt s držitelem Grammy, americkým zpěvákem Kurtem Ellingem. Dalším jedinečným projektem bude spojení právě s New York Voices. 

NEW YORK VOICES (USA)

V roce 2013 oslavili New York Voices 25. výročí. Držitelé ocenění Grammy jsou známí dokonalým propojením svých hlasù, inspirujícími aranžmá a nevyrovnatelnou barvu hlasů. Jejich „chameleonní“ muzikálnost jim dovoluje uceleně proplouvat mezi žánry a spolupracovat s nejrůznějšími tělesy od orchestrů a big bandů až po koncerty v intimním doprovodu tria. Základem jejich skladeb je jazz, R&B, ale i klasická a populární hudba. Kromě vlastního vítězství Grammy v kategorii vokální ansámbly se podíleli na mnoha nahrávkách, které byly Grammy oceněny, např. Live at Manchester Craftsmen´s Guild s The Count Basie Orchestra, Brazilian Dreams s Paquito D ´Rivera. Pravidelně vystupují s takovými hvězdami jako Ray Brown, Bobby McFerrin, Jon Hendricks, Annie Ross nebo The Metropole Orchestra.